RookieCups 2014 - zapowiedź

Serdecznie witam wszystkich E-Rajdowców! Chciałbym zaprosić Was na nowy cykl pucharów na polskiej scenie RBRa.
 

Z inicjatywy zespołu Rookie Rally Team powstały dwa nowe puchary, teoretycznie zupełnie różne, w praktyce wzajemnie się uzupełniające.
 

Pierwszy z nich to 'Gravel Cup', a więc puchar który zostanie w całości rozegrany na luźnych nawierzchniach (śnieg, szuter). Do startu w tym pucharze dopuszczone zostały tylko auta czteronapędowe z klas A8, N4 i S2000, z małym wyjątkiem dla aut RWD, które co prawda napędu AWD nie posiadają, ale głębokimi 'bokami' zdecydowanie powinny zapewniać dobre widowisko dla kibiców!
 

Drugi puchar nazywa się 'Ośka Cup' i w całości przeprowadzony będzie po nawierzchni asfaltowej. Do startu zostaną dopuszczone wszystkie przednionapędowe auta dostępne na pluginie. Od pucharowej Fiesty ST po mocarne kitcary z klasy A7. Największej frekwencji (i co za tym idzie, pasjonującej rywalizacji) spodziewamy się jednak w mega popularnej klasie S1600.
 

Planujemy przeprowadzić po 7 rund każdego z pucharu. Są to puchary niezależne pod względem wyników, ale łączy je wspólny organizator, punktacja i strona internetowa, na którą serdecznie zapraszamy. Znajdziecie tam zapowiedzi nadchodzących rajdów, opisy tych już zakończonych oraz niezbędne dokumenty takie jak itinerery, czy numery startowe (te akurat są nieobowiązkowe).
 

Nie pozostaje mi nic innego jak powitać kierowców którzy już się zapisali. Zaprosić do zapisu tych którzy zwlekają (formularz znajduje się na naszej stronie). No i przede wszystkim życzyć wszystkim udanej zabawy i pasjonującej rywalizacji w nadchodzącym sezonie!
 

Pierwsza runda 'Gravel Cup' rusza już w najbliższy poniedziałek, 20 stycznia.
 

Strona internetowa RookieCups 2014:
www.rookiecups.c0.pl
 

Pozdrawiam,
Daniel Zarychta & zespół Rookie Rally Team

Dodano: